SEO - Arama Motoru Optimizasyonu

Search Engine Optimization

İnternet milyarlarca kişi tarafından kullanılan, ticari ve sosyal amaca hizmet etmektedir. Bu mecrada bir web sitesi ile veya arama motorlarına vereceğiniz düz metin veya bannerla reklam yapabilirsiniz. Fazla para harcama nedeni ve sağlıklı bir alt yapı ihtiyacı SEO "Search Engine Optimization" kavramını oluşturdu.

İnternette çoğu kullanıcı direk bilgi araması yapıyor ve % 85'i Arama motorlarını kullanıyor.

Milyarlarca site olması ve rekabetin sıklıkla olduğu arama motorlarında iyi bir ön sıra pozisyonu yakalamak için, sürekli yenilenen parametreleri takip etmek ve onlara uygun işlemler yapmak gerekir. Google dizininde yüz milyarlarca web site kayıtlı ve sektörünüze göre rekabet gücü olabilmektedir.

SEO'da edindiğimiz bilgi birikimimiz ve ileri düzey tecrübemizle, arama motorlarında sizlere bir bütün olarak optimizasyon hizmeti sunuyoruz.

SEO Analiz
Arama motoru optimizasyonuna başlamadan önce web sitenin iç yapısını incelemek gereklidir. Bunlar; içerik kodlamaları, anahtar kelimelerin tespit edilmesi ve sıralama pozisyonun rekabetidir.

Site Optimizasyonu
Genel analiz yapıldıktan sonra, site içeriği düzenlenir. Resimler ve içerik yazıları Arama Bot'larının okuyabileceği şekilde hazırlanır. Bazı siteler de yeniden bir tasarım ve SEO gerekebiliyor.

Arama Motorlarına Kayıt
Web sitenin arama motorlarına, dizinlere, firma rehberlerine ve portal gibi sitelere manuel kayıt yapılır. Çoğu kayıtlarda farklı tanıtım yazıları oluşturulur ve web site için uygun linkler verilir. Bu işlem SEO için çok önemlidir, hassas ve dikkatli çalışma yapılır.

SEO Teknikleri
Farklı uygulamalar ile gözden geçirme ve teknik kontrol işlemleri yapılır. SEO çalışması yapıldıktan sonra arama motorlarındaki sıralama seyiri değişmeye başlar ve güncellemelerle beraber arama sonuçları pozisyonu yükselir.

Güçlü ve kalıcı bir sistem oluşturuyoruz. Web sitesi hakkında daha fazla bilgi için Web Tasarım inceleyiniz.